Kompleti i riparimit të çizmeve të përbashkëta CV të Kinës pjesë këmbimi të makinave Chery Prodhuesi dhe Furnizuesi |DEYI
  • head_bander_01
  • head_bander_02

Kompleti i riparimit të çizmeve CV pjesë këmbimi të makinave chery

Përshkrim i shkurtër:

Kur ka zhurma dhe probleme jonormale në nyjen CV, do të përdoret ky komplet riparimi i nyjeve CV.Ne ofrojmë kompletin e riparimit të nyjeve CV të Chery, i cili është i cilësisë së mirë, i përballueshëm, rezistent ndaj konsumit dhe i qëndrueshëm.Është zgjedhja juaj më e mirë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Emri i produktit Kompleti i riparimit të nyjeve CV
Vendi i origjinës Kinë
Paketa Paketim Chery, ambalazh neutral ose paketim tuajin
Garancia 1 vit
MOQ 10 komplete
Aplikacion Pjesë makinash Chery
Rendi i mostrës mbështetje
port Çdo port kinez, wuhu ose shanghai është më i miri
Kapaciteti i furnizimit 30000 grupe/muaj

Lidhja universale me shpejtësi konstante është një pajisje që lidh dy boshte me kënd të përfshirë ose ndryshim të ndërsjellë pozicioni midis boshteve dhe u mundëson dy boshteve të transmetojnë fuqinë me të njëjtën shpejtësi këndore.Mund të kapërcejë problemin e shpejtësisë së pabarabartë të bashkimit universal të boshtit kryq të zakonshëm.Aktualisht, nyjet universale me shpejtësi konstante të përdorura gjerësisht përfshijnë nyjen universale të pirunit të topit dhe nyjen universale të kafazit të topit.
Në boshtin drejtues të drejtimit, rrota e përparme është edhe timoni lëvizës edhe timoni.Kur rrotullohet, këndi i devijimit është i madh, deri në më shumë se 40 °.Në këtë kohë, nyja tradicionale e zakonshme universale me kënd të vogël devijimi nuk mund të përdoret.Kur këndi i devijimit të bashkimit të zakonshëm universal është i madh, shpejtësia dhe çift rrotullimi do të luhaten shumë.Është e vështirë që fuqia e motorit të automobilit të transmetohet në rrota pa probleme dhe me besueshmëri.Në të njëjtën kohë, ai gjithashtu do të shkaktojë dridhje, ndikim dhe zhurmë të makinës.Prandaj, bashkimi universal me shpejtësi konstante me kënd të madh devijimi, transmetim të qëndrueshëm të energjisë dhe shpejtësi uniforme këndore duhet të përdoret për të përmbushur kërkesat.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni