Кинески CV комплет за поправка на багажници chery резервни делови за автомобили Производител и добавувач |ДЕЈИ
  • head_banner_01
  • head_banner_02

Комплет за поправка на багажници CV резервни делови за автомобили

Краток опис:

Кога има абнормални звуци и проблеми во CV-зглобот, ќе се користи овој комплет за поправка на CV-зглобовите.Го обезбедуваме комплетот за поправка на спојници за CV на Chery, кој е со добар квалитет, достапен, отпорен на абење и издржлив.Тоа е вашиот најдобар избор.


Детали за производот

Ознаки на производи

Име на производ Комплет за поправка на CV спојници
Земја на потекло Кина
Пакет Chery пакување, неутрално пакување или сопствено пакување
Гаранција 1 година
MOQ 10 комплети
Апликација Автомобилски делови Chery
Нарачка на примерок поддршка
пристаниште Секое кинеско пристаниште, Вуху или Шангај е најдобро
Капацитет за снабдување 30000 комплети/месеци

Универзалниот спој со постојана брзина е уред кој поврзува две шахти со вклучен агол или меѓусебна промена на положбата помеѓу шахтите и им овозможува на двете вратила да пренесуваат моќност со иста аголна брзина.Може да го надмине проблемот со нееднаквата брзина на обичниот универзален спој со попречно вратило.Во моментов, широко користените универзални зглобови со постојана брзина главно вклучуваат универзален спој со топчеста вилушка и универзален зглоб со топчест кафез.
Во погонската оска на воланот, предното тркало е и погонското тркало и воланот.При вртење, аголот на отклонување е голем, до повеќе од 40 °.Во тоа време, традиционалниот обичен универзален спој со мал агол на отклон не може да се користи.Кога аголот на отклонување на обичниот универзален спој е голем, брзината и вртежниот момент значително ќе флуктуираат.Тешко е моќта на автомобилскиот мотор непречено и сигурно да се пренесе на тркалата.Во исто време, исто така ќе предизвика автомобилски вибрации, удари и бучава.Затоа, универзалниот спој со постојана брзина со голем агол на отклон, стабилен пренос на моќност и униформа аголна брзина мора да се користи за да се исполнат барањата.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја