China Feneri i makinave Drita e llambës led për makinën për chery Prodhuesi dhe Furnizuesi |DEYI
  • head_bander_01
  • head_bander_02

Feneri i makinës Dritë llambë led makine për chery

Përshkrim i shkurtër:

Dritat e automjeteve i referohen llambave në automjete.Ato janë një mjet për automjetet për të ndriçuar rrugën gjatë natës, si dhe një mjet për nxitjen e sinjaleve të ndryshme të drejtimit të automjeteve.
Dritat e automjeteve në përgjithësi ndahen në fenerët, dritat e pasme, sinjalizuesit e kthesës, etj.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Emri i produktit Dritat e automjeteve
Vendi i origjinës Kinë
Numri OE J68-4421010BA
Paketa Paketim Chery, ambalazh neutral ose paketim tuajin
Garancia 1 vit
MOQ 10 komplete
Aplikacion Pjesë makinash Chery
Rendi i mostrës mbështetje
port Çdo port kinez, wuhu ose shangai është më i miri
Kapaciteti i furnizimit 30000 grupe/muaj

Cili është ndryshimi midis fenerëve LED dhe fenerëve ksenon?Kush mund t'i përdorë ato më mirë?
Ekzistojnë tre burime të zakonshme të dritës së fenerëve të automobilave, përkatësisht burimi i dritës halogjene, burimi i dritës ksenon dhe burimi i dritës LED.Një nga më të përdorurit është drita e kokës me burim halogjene.Parimi i tij i ndriçimit është i njëjtë me atë të llambave të përditshme shtëpiake, e cila ndriçohet nga tela tungsteni.Fenerët halogjenë kanë avantazhet e depërtimit të fortë, çmimit të ulët, disavantazheve të dukshme, shkëlqimit të ulët dhe jetëgjatësisë së shkurtër efektive.Vitet e fundit, fenerët më të avancuar ksenon dhe fenerët LED gjithashtu kanë filluar të përdoren gjerësisht.Shumë pronarë apo miq të makinave që do të blejnë makina nuk e dinë ndryshimin midis fenerëve ksenon dhe fenerëve LED.Kush mund t'i përdorë ato më mirë?Sot, le të mësojmë për ndryshimin midis fenerëve ksenon dhe fenerëve LED, të cilët janë një ose disa nivele më të larta se fenerët halogjen, dhe si t'i zgjedhim ato.
Parimi i lumineshencës
Para së gjithash, duhet të kuptojmë shkurtimisht parimin e ndriçimit të fenerëve ksenon dhe fenerëve LED.Nuk ka asnjë objekt të dukshëm ndriçues si teli tungsteni në llambën e fenerit ksenon, por disa gazra të ndryshëm kimikë janë mbushur në llambë, nga të cilat përmbajtja e ksenonit është më e madhja.Ne nuk mund të shohim me sy të lirë.Më pas, tensioni origjinal 12 V i makinës rritet në 23000 V përmes superngarkuesit të jashtëm, dhe më pas gazi në llambë ndizet.Më në fund, drita mblidhet përmes lenteve për të arritur efektin e ndriçimit.Mos u trembni nga tensioni i lartë prej 23000V.Në fakt, kjo mund të mbrojë në mënyrë efektive furnizimin me energji elektrike të makinës.
Parimi i ndriçimit të fenerëve LED është më i avancuar.Në mënyrë të rreptë, feneri LED nuk ka llambë, por përdor një çip gjysmëpërçues të ngjashëm me bordin e qarkut si burim drite.Më pas përdorni reflektorin ose lentet për t'u fokusuar, në mënyrë që të arrini efektin e ndriçimit.Për shkak të nxehtësisë së lartë, ka një tifoz ftohës pas fenerëve të përgjithshëm LED.
Përparësitë e fenerëve LED:
1. Me shkëlqim të lartë, është burimi më i ndritshëm i dritës midis tre dritave.
2. Vëllimi i vogël, i cili është i favorshëm për projektimin dhe modelimin e fenerëve
3. Shpejtësia e përgjigjes është e shpejtë.Kur hyni në tunel dhe bodrum, ndizni butonin dhe fenerët do të arrijnë menjëherë gjendjen më të ndritshme.
4. Jetë e gjatë shërbimi, jeta efektive e shërbimit të llambës LED mund të arrijë 7-9 vjet.
Disavantazhet e fenerëve LED:
1. Depërtim i dobët, moti me shi dhe mjegull, si fenerët halogjen
2. Çmimi është i shtrenjtë, që është 3-4 herë ai i fenerëve halogjenë
3. Temperatura e ngjyrës së dritës është e lartë dhe përdorimi afatgjatë do t'i bëjë sytë tuaj të parehatshëm


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni